«Батьківщина» порушила заборону на агітацію у стінах вузів

борис тарасюк

3-го жовтня лекція в Інституті міжнародних відносин несподівано обернулася завуальваною агітацією «Батьківщини» у стінах Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

 

 

 

Зустріч з Борисом Івановичем Тарасюком, колишнім міністром закордонних справ у 1998-2000 та 2005-2007 роках, не передвіщала нічого особливого для Інституту міжнародних відносин. Такі гості там звична справа: цей рік навіть Саакашвілі був. Тому особливого здивування від факту такої зустрічі не було. Тим паче, що Тарасюк — випускник інституту.

На зустріч зібрали старші курси спеціальності міжнародні відносини.

Тарасюк читав лекцію по гарячим подіям: протистояння України та Росії, конфлікт на Сході, курс США, Європи та НАТО. Загалом нічого дивного і незвичного для міжнародників не відбувалося.

Не відбувалося до одного моменту – коли нізвідки з`явилися в рядах брошурки «Батьківщини». Їх сунули по рядам, щоб всі присутня один одному пороздавали.

Їх зміст прямо направлений на студентську аудиторію (обіцянки щодо реформування вищої освіти, побудови гуртожитків і так далі). Це можна побачити з фото нижче.

прийди та підтримай агітка батьківщиназвітуємо і прононуємо агітка батьківщини

агітація батьківщина студенти

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І така роздача відбувалася при тому, що лекція стосувалася суто міжнародної тематики!

Але оминути політики, спеціально чи ні, не вдалося. Справа в тому, що Тарасюк йде 12 номером по списку «Батьківщини» і, очевидно, не втримався від спокуси агітації у рідному вузі.

Але агітація відбулася дуже завуальовано. І тут свою роль зіграли люди в залі.

На зустрічі на останньому ряду сиділи двоє, вочевидь, журналістів, які запитали лектора про передвиборчу кампанію.

Тарасюк доволі майстерно розіграв сцену з питаннями, сказавши, що не хотів би торкатися цієї тематики (але навіщо було роздавати агітматеріали?). Втім, відповів, раз уже запитали. Досить коротко розказав, як все круто в «Батьківщині» і які вони гарні.

Є велика підозра, що журналісти тільки і прийшли для цих питань, бо інші питання із зали стосувалися лише міжнародних відносин.

Таким чином, у такій завуальованій формі «Батьківщина» провела свою агітацію у стінах ВУЗу. Цим самим вона фактично порушила наказ Головного управління освіти і науки КМДА «Про заборону громадсько-політичної діяльності у закладах освіти міста Києва під час навчально-виховного процесу», що діє з 2009 року.

Очевидно, «Батьківщина» не знає про заборону агітації у стінах навчальних закладів. А бажання врятувати свій значно похитнувшийся рейтинг – сильніше за слідування законам. Як ми бачимо, «жити по-новому» більшість політичних сил не захотіла, тому і далі користується нечесними методами агітації, не говорячи вже про підкуп виборців та «злив» округів, якими грішать майже всі сили. Агітація у стінах вузу – зайве свідчення цьому.

Студенти університету Шевченка з гордістю розказували своїм батькам, що в стінах їх вузу нема місця політичній агітації, тепер же ситуація інакша. І це все на фоні загального прагнення змін та боротьби за незалежність. Очевидно, для «Батьківщини», що веде дуже агресивну кампанію, це не головне.

Інформація і фото надані очевидчем інциденту.


comments powered by HyperComments