Чому ми говоримо про молодіжну культуру

Творчість в рамках молодіжної культури

Почати цю статтю доречно було б з власне пояснення того, чому і про що ми тут будемо говорити. Простіше кажучи, з обґрунтування, адже і справді: молодіжна культура — ну про що тут казати? — всі ми молоді і так чи інакше стосуємося культурних процесів, навіть беремо участь у них, а отже і самі в змозі розібратися з цим питанням. І це ще не беручи до уваги, що далеко не всі взагалі погодяться з правом терміну молодіжної культури на існування.

Отже по-перше, що є молодіжна культура? Цей термін взагалі з’явився не так давно, лиш близько 60 років тому, коли почали виокремлювати таку категорію населення як молодь. Що дозволяє виокремити її з загального поняття культури? Специфічне наповнення, а саме: це культура дозвілля, культура, що будується у колі молодих людей, об’єднаних спільними інтересами, дружбою, чи просто віком, культура «другої сім’ї», культура, для якої неабиякого значення набувають зовнішні маркери,атрибутика. Однак не будемо давати заганяти себе в будь-які рамки (пам’ятаємо про ключові наші з вами характеристики: ми молоді і сміливі!) Окреслимо молодіжну культуру будь-якими культурними процесами, які так чи інакше стосуються молоді.

Тут варто зауважити про те, що в нашому розділі йтиметься не лише про культуру молоді, але і про погляд молоді на культуру в цілому. Так ми дозволили собі розширити поняття молодіжної культури впритул до культури крізь призму молодіжного світосприйняття.

Доволі широке поле для дій, чи не так?

У цьому розділі ми не станемо намагатися загрузити наших шановних читачів фактами, цифрами, термінами… Це ні до чого. Тут ми будемо самими собою: креативними, молодими, сміливими, із власним поглядом на все на світі, тут ми будемо споглядати самих себе. Адже що є культура в широкому сенсі? Це надбудова, яку створює людина задля покращення власного життя. Це і є Людина.

Як ми говоримо про молодіжну культуру.

У нашому розділі ми пропонуємо вам три категорії: Світогляд, Події і Особистості.
Отже, 

  • Світогляд. У цій категорії читач знайде статті, присвячені якимсь загальним речам або статті-дослідження, статті аналітичні, статті-віддзеркалення досвіду автора. Тут ми говоритимемо про все на світі: від літератури і до стилю в одязі. Світогляд — не випадкова назва, адже ця рубрика дозволить як автору, так і його читачам розширити його, а також висловити власну позицію щодо того чи іншого питання.
  • Події. Тут ви побачите статті-огляди та відгуки на останні події: кінопрем’єри, вихід нових книжок, виставки, масові заходи, фестивалі і так далі. Ми намагатимемося охопити своїм оком усі цікаві нашій аудиторії заходи або принаймні більшу їх частину.
  • Особистості. Категорія цілком особлива, адже покликана відкрити публіці людей-наших ровесників, які вже творять культуру: письменників, поетів, художників, фотографів, акторів, взагалі митців і просто творчих людей. Адже вони серед нас :) Також у цій рубриці висвітлюватимуться і більш далекі від нас, але все ж цікаві молоді, особистості.

Хто говорить.

Категорією «Культура» в рамках проекту Штрих-code опікуватимуся я, Марина Смагіна, цілком до ваших послуг. Статті та матеріали, опубліковані тут, звичайно ж, будуть не лише моїми, але і інших учасників проекту, які матимуть бажання сказати своє слово про культуру молоді. Ви у цьому невдовзі і самі переконаєтесь :) Почесно присягаюся, що тут ми публікуватимемо лише якісні, цікаві, «молоді» матеріали, висловлюючи власні судження, навіть якщо вони йтимуть проти течії. Також мені б хотілося загострити увагу на тому, що якщо хтось із наших читачів має що сказати, чим поділитися стосовно культури (пам’ятаймо, це дуже широке поняття!), ми раді будемо надати цій людині можливість оприлюднити ці думки в нашому Інтернет-журналі. Тож якщо вам є що сказати,пишіть на наші електронні адреси, а тоді вже редакція вирішить, що робити з вашим матеріалом.

І найголовніше: для кого ми говоримо.

Для вас, шановні читачі, друзі, з вашого дозволу. Ми писатимемо для всіх небайдужих, зацікавлених та цікавих, скромних та зухвалих, сміливих та відповідальних, розумних, талановитих, обізнаних, начитаних, ми писатимемо для вас, молоде покоління з великим майбутнім, для тих, хто хоче і може, для тих, хто творить завтрашній день.

Ми — молодь і майбутнє у наших руках! Тож успіхів нам та натхнення!


comments powered by HyperComments