Чому Ющенко зазнав президентського краху? (аналіз людини, яка ним колись захоплювалася)

ющенко

Згадаймо з вами 2004 рік… Віктор Андрійович Ющенко був лідером більшості українського народу.  Але з кожним роком рівень його підтримки невпинно падав. Все призвело до того, що на виборах 2010 року його підтримали менше 6 % виборців. В ньому розчарувалися найвідданіші прихильники, яким був і я колись. Аналізувати причини його президентського провалу можна багато, але спробуймо виділити найголовніше. Ця проблема доволі важлива у нинішні часи, оскільки саме його політика є непрямою причиною втрати Україною своїх територій.

Перша причина є суто психологічною. Проблема в тому, що державою має управляти сильний політик. А для того,щоб ним стати,необхідно бути,як мінімум,  сильною людиною. Віктор Андрійович сильним ніколи не був. Романтик за натурою, він не був тим самим управлінцем,який зміг би скерувати державну машину в правильному напрямку. Візьмемо хоча б його відносини з дружиною. Там він, прямо скажемо, є підкаблучником.  І це не лише у порівнянні з нею… Це стосується й Юлії Тимошенко, Віри Ульяченко(голови Секретаріату президента у 2009-2010 роки).  Більше того, він є доволі довірливим.  Ющенко не зміг сформувати своє оточення:його зрадили багато колишніх соратників(Тимошенко, Мороз,Балога, Кінах та багато інших).

Друга причина є політичною. Однак для детального її розбору необхідно розділити її на підпричини. По-перше, ні в якому разі Ющенко не повинен був погоджуватися на зміни до Конституції України 2004 року. Вони суттєво обмежили його повноваження та зробили його ганчіркою під ногами прем’єрів Януковича та Тимошенко, Верховної Ради.  Будучи повторенням англійської королеви, він в принципі не міг виконати своїх обіцянок, оскільки без унісонно діючих державних органів це нереально. По-друге, він привів на пост прем’єра Юлію Тимошенко, авантюристку за своїм характером, складно керовану. Вона мала свої види на крісло президента, і Віктор Андрійович був явно зайвим у її політичній грі. Помаранчеву революцію Юлія Володимирівна використала задля власного піднесення. Ющенко про це знав, але в нього бракувало політичної волі відмовитися від союзу з нею. По-третє, Ющенко відродив Януковича у великій політиці спочатку Меморандумом-2005,а згодом і коаліцією в 2006 році(з поданням Януковича на пост прем’єра).  І саме це стало передумовою приходу Януковича до влади в 2010 році та розстрілів громадян(я спеціально забіг наперед).  По-четверте, третій президент абсолютно не контролював власну партію «Наша Україна». Якщо згадати, це була пропрезидентська партія, але там було багато груп, одні з яких орієнтувалися на Юлію Тимошенко та Віктора Януковича.

Отже, Віктор Андрійович став заручником власної безвольності. Його політичні промахи коштували Україні п’яти років застою, котрі вилилися у прихід до влади гангстерського угрупування на чолі з Віктором Януковичем.


comments powered by HyperComments