Дочекалися: четвертий сезон фестивалю «У пошуках Made in Ukraine» знову на Контрактовій

фестиваль "У пошуках Made in Ukraine»

У 2013 року журналістка Юлія Савостіна пообіцяла собі «триматися на усьому українському» і  дотрималася обіцянки. Саме тоді вперше успішно стартував фестиваль «У пошуках Made in Ukraine», основною метою якого було показати споживачеві  конкурентну спроможність українського виробника. На ньому були представлені близько 200 найкращих виробників з усієї країни, які досягнувши поставленої мети пообіцяли дивувати новинками та розширювати програму фестивалю.

15.00 нагодиннику — фестиваль «У пошуках Made in Ukraine» у розпалі. Уся Контрактова площа заповнена людьми. Чітко видно лише голову Сковороди. Лунає пісня Mad Heds «Надія є». Гості фестивалю насолоджуються різними стравами, починаючи від грузинської кухні і завершуючи марципанами та горіховою пастою.  Неймовірний попит на жіноче вбрання, взуття, складно протиснутись, але мені вдається. Бачу вбрання усіх кольорів веселки, все відповідає  сучасним тенденціям моди. Рухаюсь далі: величезне дзеркало, немов в «Алісі в країні чудес», де розглядають себе україночки у сукнях,  які щойно придбали.

Йду від центру площі, відчуваю запах меду, наближаюсь — чую голос продавця меду, що каже двом жінках:

made«Це просто не можливо зрозуміти, це треба тільки спробувати», — підносить ложку до рота і посміхається.

Неподалік, Double Bubble пропонує скуштувати смачних освіжаючих напоїв.

Озираючись довкола, мені впадає в око посмішка сонячної дівчини та купа в’язаних іграшок. Знайомлюсь. Дарія представляє речі hand-made бренду Hunnymama. Тут можна побачити кумедні плетені шапочки у вигляді тваринок,  іграшки тощо.

«Оці шапочки роблять з пальмового волокна, — розповідає Дарія. Спочатку виготовляють спеціальне волокно, а потім з нього їх плетуть. Вони екологічно чисті і  їх гарно носити влітку».

maddКрім того, тут є подушки з льону прикрашені в’язаними квітами. Бачу також одяг. Захотіла зелену кофтинку. Дізнаюсь від Дарії, що плетуть речі і на замовлення.

«Минулого року, — додає Дарія, — одна з дівчат, що плете іграшки отримала усі три перших місця на змаганнях: за швидкість, якість та найбільш креативну ідею. Вона має великий багаж знань та вмінь. До того, Hunnymama брав участь у змаганнях, під час яких обплітали дерева, лавки тощо».

«Використовуємо ми в основному натуральні нитки інколи з домішками акрилу».

Ціни різні: подушка – 200 грн., чортик, що мені сподобався – 185 грн., кофтинки — 400 – 600 грн.

madein

Довкола купа брендів, що продають мило ручної роботи, рослинні масла, прикраси для волосся. Крім того, патріотичне вбрання. Що ж, готуємося до дня Конституції. Не став винятком бренд  Motrya, який теж представив своїм покупцям різноманітні браслети, сумки та іграшки з тканини.

madee maeinukraine

Натомість, Dyme  цього року показав свою нову колекцію шкіряних виробів для чоловіків.

madeinu

Не залишають байдужими авторські меблі в українській ретро стилістиці, які виготовляють на замовлення. Приємно, що фестиваль плекає і підтримує українські традиції.  Поруч бренд Гойдалка продає  усім добре відомого дитячого дерев’яного коника.

mad

Одяг для немовлят та дітей, ляльки ручної роботи, дитячі конструктори з дерев. від українського виробника – усе це  можна придбати саме тут.

ma

На додачу, безліч натуральних та рослинних засобів для догляду за тілом.  Моя  ж прогулянка Подолом на цьому завершується.

О 18.00 на відвідувачів фестивалю чекає сюрприз  — «Вечір поетичних читань» від видавництва Смолоскип та MERIDIAN CZERNOWITZ за участі організатора Ірини Славінської – журналіста та літературознавця, а також поетів Олега Коцарева, Арсенія Тарасова, Богдана-Олега Горобчука та інших, що прочитають свої вірші.


comments powered by HyperComments