Дороговкази українському МЗС

d5KdbrKHa4A

Перш, аніж почати цю статтю я маю сказати, що я не є політологом чи спеціалістом з міжнародних відносин. Більше того, це лише моє бачення стратегічних цілей українського МЗС на 10-20 років (асоціація з ЄС та вступ не враховується, бо це лише питання часу.) Тому прошу не «бити ногами», а вказати конкретно на мої помилки.

 

Загальні цілі:

Першочергова мета- це збереження української незалежності, державного суверенітету.

1)      Відстоювати інтереси України, куди б вони не сягали.

2)      Підтримка української діаспори, кожного українця, де б він не був.

3)      Підтримка українських лобі у країнах з компактним проживанням або великою кількістю співвітчизників.

4)      Переведення в загальноукраїнську орбіту так званих «русинських» організацій у Сербії (Воєводина), Словаччині та США.

5)      Сприяння переїзду талановитих та амбітних діаспорян до України.

На південно-західному напрямку ми маємо такі цілі:

1)      Не допустити утворення «Великої Румунії» із інтеграцією Молдови у Румунію.

2)      Забезпечити безпеку гирла Дунаю та прилеглих територій.

3)      Підтримувати незалежність Молдови і спробувати втягнути її у сферу впливу України; сприяти пожвавленню зв’язків між двома країнами.

4)      Вирішення придністровської проблеми або її використання задля тиску на Молдову чи Румунію. У будь-якому разі ми маємо позбутися проросійського анклаву і захистити українців даного регіону без конфронтації з Румунією, Молдовою та Росією аж до анексії регіону.

 

 

Російський напрямок

1)      Боротьба з прагненнями Росії повернути Україну до своєї орбіти.

2)      Спроба створення та підтримки руху за незалежну Кубань; моральна і матеріальна підтримка українських організацій Сибіру та Далекого сходу.

3)      Підтримка сепаратистських настроїв серед кавказьких та тюркських народів

4)      Старатися не псувати самі стосунки з РФ.

 

Кавказький напрямок.

1)      Наші першочергові союзники: Азербайджан з його нафтовими ресурсами та стратегічно важлива на Чорному Морі Грузія.

2)      Ми також зберігаємо зв’язки з Вірменією, однак ці стосунки не пріоритетні

3)      Ми маємо у межах своїх можливостей зберігати мир регіону.

 

Північний напрямок:

1)      Білорусь має бути пріоритетним союзником України, навіть із режимом Лукашенко.

2)      Але важлива підтимка білоруських опозиціонерів, надання їм політичного притулку.

3)      Ми маємо прагнути до створення осі «Чорне Море- Балтійське Море» із керівною роллю України в ньому.

 

Західний Напрямок:

1)      Налагодження стратегічного партнерства з Польщею, спробувати втягнути її у вісь морів.

2)      Ми маємо втримати Закарпаття, яке є виходом на Балкани та у Центральну Європу, боротьба проти угорського іредентизму в регіоні.

3)      Натравити Румунію та Угорщину з трансильванського питання.

4)      Поглиблення співпраці із Словаччиною, підйом самосвідомості українців східної Словаччини.

 


comments powered by HyperComments

Андрій Рудик
2013-12-23 23:45:01
Пройдуся перший. Костю, мою думку ти можеш й так передбачити. У тебе багато суперечливих моментів. Підтримувати сепаратистські рухи й не псувати відносини з державою, де ти цим займаєшся - щось з області фантастики. Розвалити Росію - тільки дурень захоче мати біля себе слабку державу поділену на імарати та паханати. Ну, а далі... Ех. Це твоя думка, брате, і я її поважаю.
Kostiantyn Moharychev
2013-12-24 14:22:13
Дякую за думку. З приводу Росії, то не думаю, що це її розвалить, просто змусить обережніше поводитися з нами. А які ще суперечливі моменти?
Андрій Рудик
2013-12-24 19:16:46
І. Придністров'ям на Румунію не натиснеш. Бесеску на нього не претендує. Пояснюю чому: якщо Молдова увійде до складу Румунії, то тільки без Придністров'я - не можна бути державі в ЄС, якщо на її територію має претензії інша держава. Тому Придністров'я або офіційне визнання отримає або його радісно віддадуть нам. Ну, можна ввімкнути Хусейна й доводити, що воно належить нам історично(це й так працює). ІІ. Відділення Кубані і т.д. дасть поштовх до аналогічних процесів не лише в Росії, а й по всьому світу. В цілісності Рассєї навіть не тільки сама вона зацікавлена. Повір, ціла Росія краще ніж різне розмаїття паханатів. ІІІ. Азербайджан чхав на нас вже після приходу до влади Гейдара Алієва. В Грузії зараз проросійська влада. Так що, це щось із області фантастики. + зберігання миру на Кавказі за підтримки там сепаратизму - <a href="http://hypercomments.com/api/go?url=http://lurkmore.to/" rel="nofollow">http://lurkmore.to/</a>Взаимоисключающие_параграфы ІV. Бути союзником Лукашенка та підтримувати ненависних йому опозиціонерів - область фантастики. + поляки та литовці не зрозуміють...як і вся Європа. Вісь "Чорне - Балтійське" - поляки на тебе образилися =) V.Щодо Словаччини - теж саме, що з Білоруссю. Загальний вердикт - це фентезі з присмаком романтизму.
Kostiantyn Moharychev
2013-12-24 19:25:39
1) Але можна на Молдову 2) Чому саме? 3) Азербайджан- це нафта та газ, перш за все. І я не думаю, що у Грузії буде сильна проросійська влада, через те, що пам'ять війни 08 року ще жива. 4) Лукашенко- не вічний, як і його режим. Дякую за вердикт, до речі.
Андрій Рудик
2013-12-24 19:59:59
1) Тиснути на Молдову, щоб дружити з нею - радянський й російський метод. Дивно від тебе таке чути. Виступаєш проти неї, а з України хочеш таке ж чудо зробити. 2) Мисли глобально 3) Нафта й газ, які ми собі дозволити не можемо. Хм, а нічого, що партія Саакашвілі вибори до парламенту програла + президентські вибори. Тим паче, що після інавгурації Маргвелашвілі вступили в дію зміни до Конституції Грузії, які перетворили її на парламентарну республіку - вся влада Грузинській мрії. Проросійська там влада... Що та пам'ять, грузини такі ж як і ми, не цінують, що їм Саакашвілі зробив. 4) Ось впаде, тоді й поговоримо. Зараз же ти за окреслений контекст виходиш. Тобі дякую. Непогана стаття, але не відповідає не лише дійсності, а й можливостям. Не ображайся за критику.
Kostiantyn Moharychev
2013-12-24 21:15:19
Я вже зрозумів, що у геополітику мені зась) Однак, щодо Молдови, то ми маємо якось використати ситуацію з ПМР, або просто допомгти знищити, бо проросійський бандитський анклав не потрібен нам на Молдовському кордоні, ІМХО