Київ сльозам не вірить. Ріелторські афери в столиці

Рієлторські афери в Києві

Мабуть, ні для кого не є дивиною те, що нині у Київ люди, наче мурахи, збігаються у пошуках роботи ( в основному через високий рівень безробіття на місцях, який спричинений складною соціально-економічною ситуацією в межах нашої країни). І звично, що кожен заробітчанин або студент ( їх в Києві без сумніву теж багато) стикається з головною проблемою: вибір житла. Тут пропонуються і квартири, і окремі кімнати,  і приватні будинки, і робочі гуртожитки. Асортимент, звичайно, радує, але про ціни сказати те ж саме —  важко, адже найдешевшу квартиру ви зможете знайти орієнтовно за 2 500 грн в місяць ( переважно житло такої вартості розміщене в місцях з поганою транспортною розв’язкою; умови проживання тут теж не найкращі). А якщо ви любитель шикарних апартаментів,  то при бажанні, зможете легко знайти квартиру, ну наприклад, за 18 000 грн в місяць.

Але ціни на житло в Києві лише квіточки. Часто приїжджі готові одразу  викласти будь-яку суму для того, щоб лишень мати дах над головою (адже бувають такі ситуації, коли немає знайомих чи родичів щоб зупинитися на декілька днів). І саме такі безпорадні провінціали є справжнім скарбом для аферистів.

Варто зазначити, що період «серпень-вересень» можна назвати «золотим», адже саме у цей час студенти перебувать у пошуках житла. (Нині, на жаль, в багатьох випадках навіть першокурсникам не надають гуртожиток).  І тому саме в цей час ви можете попасти в ряд халеп, або, як це називається в народі, вас «розведуть».

Отож, з чого б почати? Мабуть, почну з найголовнішого. Не думайте, що у пошуках квартири вам допоможуть бабусі у під’їзді. Найпоширеніший спосіб пошуку житла є за допомогою газети або – що є більш зручно – інтернету. Щодо останнього, то варто лишень ввести в пошукову систему щось на кшталт «оренда квартири», як одразу на екрані з’являються тисячі варіантів. Переважно оголошення розміщуються агентствами або ріелторами (тобто посередниками), яким ви при остаточній оренді квартири змушені будете заплатити 50% від вартості проживання за один місяць. І вам ще пощастить, якщо ви потрапите на хороше, а не «липове» агентство. Адже часто бувають випадки, коли орендатори телефонують за вказаним номером телефону та їм повідомляють, що потрібно спершу відвідати офіс агентства. Ви приїжджаєте, і вам починають пропонувати різні варіанти, показують фото, розповідають про умови проживання та навіть пояснюють як добратися до квартири. І коли ви нарешті знаходите житло, яке вам підходить, вам дають номер телефону власника, її адресу. Й за те, що агентство не розповсюджуватиме інформацію про дану квартиру до певного часу, ви повинні заплатити заставу. Якщо вона складатиме, приміром, 250 грн, то вам ще пощастило, але часто людей кидають і на 800 грн. Здається, все законно. Тут вам і документ із мокрою печаткою та підписом власника агентства, тут вам і договір. Все як має бути! Але коли ви домовляєтесь з власником про огляд квартири, то виявляється, що вона зайнята, а то й зовсім може не відповідати на ваші дзвінки. І хоч ви телефонуватимете сотні разів, хоч мерзнутимете під стінами її будинку, не сподівайтесь – квартири ви не побачите по тій простій причині, що її всього-на-всього не існує. І лише тоді ви усвідомите, що мали справу не з справжніми ріелторами, а з інформаційним агентством, якому ви заплатили приміром пів тисячі гривень за неіснуючу адресу та номер телефону.

Гаразд, скажімо, вам пощастило і  ви натрапили на ріелтора, який особисто показує та пропонує квартири. В цьому випадку не радійте передчасно, адже ви не знаєте, яку свиню він вам підсуне. Скажімо, він знайде вам варіант, на який ви погодитесь. В цьому випадку потрібно бути дуже уважним з підписанням договору, перевіряти всі документи власника, хто саме приписаний в цій квартирі, попросити паспорт хазяїна і ні в якому разі не підписувати договір без його присутності. Адже часто квартиру здають знайомі, родичі, друзі. Ви даєте їм гроші в обмін на ключі, і залишаєтеся з чистою душею, наївно вірячи, що нарешті можете зітхнути з полегшенням. Але мирне життя триватиме день, а може навіть і місяць, адже скоріш за все через короткий проміжок часу з’явиться справжній хазяїн, який з словами «Хто ви такі?» може навіть викликати нашу доблесну міліцію. І тоді ви знову опинитеся на вулиці з порожніми кишенями. Можливо, запитаєте сусідів хто саме живе в тій квартирі та скоріш за все отримаєте відповідь, що вона здається «подобово». На цьому моменті варто трішки згадати арифметику.

Отож, псевдохазяїн заплатив за добу близько 300 грн, а ви йому віддали – за найоптимістичнішими прогнозами  — приміром, 7 500 (перший внесок включає в себе плату за два місяці та послуги ріелтора; дана сума подається за умови, якщо квартира коштувала 3 000 грн в місяць).  Красиво жити аферистам, чи не так?..

Звичайно, вищезгадані схеми не є новиною. Адже про такі випадки можна часто дізнатися з телебачення, преси, інтернету. Але скільки б сюжетів про це не знімали, подібні аферисти продовжують свою діяльність, адже завжди знаходяться люди, готові попасти на гачок.

Без сумніву, Київ  — надзвичайно красиве місто, багате культурною, історичною спадщиною, повне перспектив та пропозицій знайти роботу. Звичайно, світ не без добрих людей, але варто завжди пам’ятати про існування тих, яким байдуже чи ви приїхали з останніми грошима, чи у вас хвора дитина. Їм байдуже, адже насамперед вони бачать у вас не Людину, а просто гаманець з грошима. Тому яким би  красивим не здавалося місто, варто пам’ятати, що завжди знайдуться люди, готові вас обікрасти.


comments powered by HyperComments