Кого «рятував» Путін?

Путін рятує Росію

Президент Росії Володимир Путін має одну особливу рису, яку так в ньому цінують росіяни. Вона у нього ще з часів прем‘єрства. Путін має схильність всіх повсюди«рятувати» – таким він хоче бути «месією». А ще більше він хоче набивати собі на цьому рейтинг, а тут уже мета виправдовує будь-які засоби. Але у Путіна з цим особлива історія: з самого початку великої політичної кар’єри він тільки так і збільшував свій рейтинг. Ще від часів Чеченської війни і до сьогоднішнього дня Путін збільшує відсотки підтримки шляхом насильства, у якому російським силовикам обов’язково відводиться роль «рятівників».

Попри позитивне сприйняття росіянами дій Путіна, досить сумнівна кваліфікація цього «рятівника». Пропаганда в Росії робить свою справу і населення в захваті від свого вождя, проте ми можемо його оцінювати більш тверезо.

З античної літератури нам відомий такий крилатий вислів «Бійся данайців, що приносять дарунки». У цьому випадку його можна перефразувати на «Бійся Путіна, що когось рятує» і це буде абсолютно справедливо відносно нього.Тож кого рятував Путін?

1. Росіян в Чечні.

Путін по-своєму любить Чечню. Саме на хвилі 2-ї Чеченської війни він вийшов на політичний олімп. Його слова про необхідність «мочити терористів в сортирі» відомі кожному благовірному росіянину.

Чечню він умиротворяв 10 років, проте і їх не вистачило, щоб добити залишки чеченських ополченців. Це умиротворення подарувало йому підтримку, проте повністю зруйнувало Ічкерію та її столицю Грозний. Плюс таке небажання надавати Чечні незалежність неодноразово позначалося на простих росіянах.Чеченці щедро відплачують Росії терактами за окупацію рідного краю.

Так, Путін отримав від Чечні регулярні 100% на виборах, але це сталося ціною численних життів (лише серед військово службовців офіційно більш ніж 6000) та страшних руйнувань. А ще більше ціною тих дотацій, якими так щедро Росія спонсурує клан Кадирова.

2. Підводний човен «Курськ».

Перший рік вже президентського правління Путіна запам’ятався трагедією підводного човна «Курськ», екіпаж якого так і не вдалося врятувати, попри всі старання.

Катастрофа сталася 12 серпня 2000 року під час військових навчань. Причиною став вибух торпеди «Кит» в торпедному апараті. Серед членів екіпажу було 18 севастопольців, усі загинули.

Влада Росії дуже халатно віднеслася до факту трагедії, тривалий час навіть брехали про те, що встановлений контакт з екіпажом, що от-от врятують. Насправді мало що робилося реально для цього, навіть не було допущено норвежські та британські рятувальні судна. Сам Путін не спішив рятувати човен, він тоді перебував у відпустці в Сочі. З відпустки він вийшов лише через 5 днів після трагедії. Трагедія викликала величезний резонанс.  І це був один із небагатьох випадків, коли діями Путіна були невдоволені в Росії, у великій мірі через його легковажні коментарі щодо цієї трагедії Ларрі Кінгу (він запитував, що з нею сталося).

3. Глядачів мюзиклу «Норд-Ост».

23 жовтня 2002 року Росію сколихнув жахливий теракт. 40 чеченських ополченців на чолі з МовсаромБараєвим захопили близько 800 глядачів мюзікла «Норд-Ост» в будинку Театрального центру на Дубровці в Москві. Крім глядачів у заручниках опинилися актори та працівники театру.

Серед ополченців було багато жінок вдів убитих в Чечні, їх вимоги були оголошені через відеозвернення Аль-Джазіри, головною вимогою було вивести війська із Чечні.

З терористами намагалися домовитися, гарантували безпеку у разі звільнення заручників. Проте вони не погоджувалися на запропоновані умови.

О 5 ранку 26 жовтня спецназ почав операцію по звільненню заручників. Було застосовано анестетичний газ, який був розпилений через вентиляційну систему.  Він подіяв на ополченців, які просто «відрубилися». Але не всі, з іншими спецслужби за годину впоралися. Операція по звільненню приміщення від ополченців була вдалою, проте не можна вважати вдалою операцію по звільненню заручників. Через дію вищезгаданого газу багато з них знепритомніли. Деяким не було вчасно надано медичну допомогу. Деякі люди стали після цього інвалідами.

Загалом загинуло крім 33 ополченців ще 129 глядачів. Близько 700 постраждали від газу. Багато експертів визнали неадекватність способу звільнення заручників.

А от Путін, висловивши жаль, що не вдалося врятувати всіх заручників, підняв свій рейтинг, дарма, що численні життя таки можна було врятувати.

4. Дітей Беслану.

Теракт 1 вересня 2004 року у Беслані – один із найжахливіших в історії. Жахливий він тим, що був напрямлений проти дітей.

Школа №1 в Беслані була атакована під час лінійки до Дня знань. В заручники було захоплено більше 1100 чоловік, більшість – діти. Крім них було ще багато батьків, вчителів, родичів, працівників школи. Частина учнів змогла тоді втекти — в основному старшокласники.

Відповідальність за теракт взяв на себе Шаміль Басаєв.

Путін знову в цей час був у відпустці в Сочі, яку на цей раз майже відразу перервав.

Попри велику кількість заручників було прийнято штурмувати школу на третій день захоплення. Штурмували навіть стріляючи з танків та вогнеметів «Шмель», у доцільності чого можна засумніватися. Тим паче, що багато заручників померли від пожежі, що спалахнула відразу після початку штурму.

У результаті штурму крім 29 ополченців було вбито близько 300 чоловік. Загалом загинуло 334 людини за весь час теракту, серед них 186 дітей. Близько 800 отримали поранення. Хоча ще за день до штурму йшла мова про 400 заручників.

Путін типово для себе в таких ситуаціях імітував бурхливу діяльність. На цьому він знову собі накрутив рейтинг, а життя дітей від цього не повернути…

5. Осетинів у Грузії.

Війна в Грузії ще свіжа в пам’яті, тим паче, що ми про неї зараз часто згадуємо. Після загострення сепаратизму в Південній Осетії 8 серпня російські війська вторглися в Грузію.

Росія мала чисельну перевагу, яку досить швидко реалізувала. Найбільше постраждало місто Цхінвалі, також удари було завдано по Горі та Поті.

Південна Осетія поряд з Абхазією стала ще однією невизнаною республікою (якщо не рахувати Росію і Нікарагуа) на території колишнього СРСР.

Рейтинг Путіна, що був тоді прем’єр-міністром зріс до рекордної позначки, лише зараз він побив цей рекорд. А Південна Осетія, як і всі такі республіки, створені за допомогою зброї РФ, живе в розрусі та бідності, зате «врятована» від «кровожерливих» грузинів.

І от зараз Путін знову хоче рятувати, на цей раз він «рятує» російськомовних жителів України від звірств «фашистської хунти». І чергова рятувальна «місія» нічим нам хорошим не грозить – свідчення цього, як ви бачите, є.


comments powered by HyperComments