Кого слухає Путін і що це означає для нас

Russia's current PM and presidential candidate Putin addresses supporters during a rally in Manezhnaya Square near the Kremlin in central Moscow

Зараз уми всього світу турбує одна особистість. А ще більше турбує те, що відбувається у неї в голові. Цією особистістю є президент Росії Володимир Путін.

В умовах диктатури країна та її курс дуже сильно залежать від першої особи, від її інтересів та бажань.

Давно стало зрозумілим, що раціональних пояснень діям Росії зараз годі чекати. «Умом Россию не понять» — було б доречно сказати. Так, Росію, може, нам і не зрозуміти (особливо в умовах масового зомбування населення), але от Путіна – цілком можливо.

Досить важко писати про людину, яку знають тільки з новин, адже новини дають дещо викривлене уявлення про неї.

Про Путіна, як би його діяльність не висвітлювали, відомості досить скупі. Ми маємо лише приблизні уявлення про його мрії, бажання, інтереси, схильності. Але вони нам можуть дати хоч якийсь натяк на те, що нам чекати від нього.

Якщо окремі захоплення Путіна, про які чув широкий загал, навряд чи допоможуть нам розгадати його мрії та плани (наприклад, катання на лижах), то музика, я впевнений, скаже нам більше.

Чому?

Коли кожна людина слухає музику, то вона зазвичай в той момент свою уяву. Думаю, кожному знайомо, що прослуховуючи улюблені пісні ми уявляємо певні образи, про щось паралельно мріємо. І досить логічно, якщо людина слухає мотиви відповідні до свого характеру, своїх поривань.

Музичні інтереси Путіна дозволяють хоч трішки зазирнути у його внутрішній світ, у його «голову».

Питання музичних інтересів Путіна висвітлюється не так відкрито, як це вважається. Так, загальновідомим є той факт, що «Любе» — улюблена група президента Росії, але ми не знаємо точно, чи полюбляє Путін класику. Також не розголошується його любов до шансону.

Валерія Жарова (кореспондент газети «Собеседник») писала, що Путін любить барди, музику з кінофільмів, шансон і звісно ж «Любе». Проте джерела такої інформації не відомі.

Такі уривчасті дані все одно можуть багато чого сказати, зокрема про його схильності.

Почнемо з «Любе». Групу не можна вважати улюбленою іграшкою диктатора хоча б тому, що вона була заснована ще в 1989 році, коли Путін був по суті ніким (якщо порівнювати з теперішнім положенням). Проте симпатія вождя до неї помітна. Він відвідує її концерти, зокрема був на 25-річчі групи.

«Любе» — військово-патріотична рок-група. В їх піснях багато народних мотивів. Щодо змісту цих пісень, то багато що стає зрозумілим уже після двох попередніх речень. Потрібно сказати, що смислове навантаження в пісень досить велике (не ляля-тополя, простіше кажучи). У піснях «Любе» дуже помітна романтизація силовиків, служби у внутрішніх органах, армії.

«Давай за вас, давай нас
И за десант, и за спецназ
За боевые ордена
Давай поднимем старина»

Давай за

Крім цього, хоч війна і засуджується («Давай за жизнь, будь проклята война»). Вона насправді у піснях романтизується. Це лиша маленька частинка всіх прикладів цього:

«Нас раскидали по всем направлениям
Танки пехота огонь артиллерия
Нас убивают, но мы выживаем
И снова в атаку себя мы бросаем»

Давай за

«На войне, как на войне:
Патроны, водка, махорка в цене,
А на войне нелегкий труд,
А сам стреляй а то убьют.
А на войне, как на войне,
Подруга, вспомни обо мне.
А на войне неровен час,
А может мы, а может нас.»

Комбат

У піснях «Любе» оспівується російська простота, крім цього, є мотив «ображеної Росії»:

«А за то, что Россию обидели,
Емельян Пугачёв не простит.»

Тулупчик заячий

У контексті цих слів можна згадати слова Путіна про «украдену в Росії перемогу в Першій світовій», чи не цю образу нам не прощає зараз Путін?

Але я майже впевнений, що путінська любов до «Любе» спричинена не стільки симпатією до гурту та Расторгуєва (соліста), скільки близькістю мотивів його пісень до «духу» Путіна. «Військові» мотиви Путіна дуже зачіпають, хто б їх не наспівував.

У цьому плані дуже показовими є сльози Путіна. Не ті, які стали основою для відомого мему, це була трохи інша, хоча також дуже показова історія.

Сльози Путіна на Манежній психологи вважають проявом нарцисизму.

Путін розплакався ще і 10 листопада 2013 року під час концерту на честь Дня співробітників внутрішніх органів. Сльозу він пустив, коли на сцені лунала шансон-пісня «Ты знаешь, так хочется жить» коллективу «Рождество».

Путін пускає сльозу під шансон на 3:04 відео

Помітно, що тематика силовиків дуже близька Путіну, це не так і дивно, зважаючи на його службу в КДБ. Але це наводить на певні висновки. Путін — фанат сили, він бачить в ній певну романтику. Для нього, як і в піснях, реально не існує негативної сторони служби в силовиках (це щось другорядне). Для нього  існують лише «огонь батарея, огонь батальйон». Тому він без докорів сумління готовий пускати своїх солдат на м’ясо.

Читайте також: Кого «рятував» Путін?

Він по-своєму любить своїх вірних солдат, любить їх вірність, але це зовсім не означає, що він їх не пустить на конвеєр смерті. Попри скорботу за загиблими товаришами та прокльонами війни, у піснях не вказується, що це наслідок беззмістовної війни. Війна і жертви в них – це данина. Данина Батьківщині — думають солдати. Данина моїм мріям – думає Путін.

Путіну, принаймні психологічно, абсолютно нічого не завадить розвязати велику війну, він давно готовий до цього психологічно. Більше того: підсвідомо він бажає бачити реальні картини з патріотичних пісень «Любе», де

 «Нас раскидали по всем направлениям
Танки пехота огонь артиллерия
Нас убивают, но мы выживаем
И снова в атаку себя мы бросаем».


comments powered by HyperComments

Bayan
2014-08-30 17:00:20
Это называется "крокодиловы слёзы"