Передвиборчий розклад 2014

Передвиборчий розклад 2014

Нарешті закінчився термін подачі документів на реєстрацію у виборах, тому тепер можна поговорити і про передвиборчі розклади.

Вибори 2014 року будуть по-своєму унікальними: номінально в них не буде кандидата від влади. Від влади Януковича тепер всі намагатимуться відмежуватися, проте робитиме кожен це по-своєму, а комусь це і не потрібно буде робити.

Ще однією їх особливістю буде той факт, що вони не будуть настільки антагоністичними, як вибори 2004 і 2010 року, так як у них не буде двох полюсів, на вершинах яких знаходитимуться кандидати, між якими точитиметься битва за президентське крісло в 2 турі. Тепер все стало набагато цікавіше, і набагато заплутаніше. Звісно, велику роль грає і до певної міри неочікуваність цих виборів.

І третьою їх особливістю є той факт, що у них є один беззаперечний фаворит — Петро Порошенко.

Порошенко: 95%

Я відняв від його шансів на перемогу 5% лише через те, що попереду ще майже 2 місяці кампанії і в ситуацію можуть втрутитися всілякі непередбачувані обставини.

І це, в принципі, все. Про потенціал Порошенка я писав ще 2 місяці тому і ні разу не помилився (читайте Гра тіней Петра Порошенка: яка роль шоколадного олігарха в політичних баталіях 2014 року?).

У Порошенка є навіть шанси святкувати перемогу вже в першому турі, але, думаю, для цього йому все ж не вистачить не дуже багато відсотків голосів.

Рейтинг Петра  Порошенка по регіонах України

За даними СОЦІС, КМІС, Рейтинг, Ц.Разумкова, і це без врахування відсутності Кличка.

Для перемоги в Порошенка зараз є все:

1) Високий стартовий рейтинг (близько 25%). Якщо переводити цей рейтинг у конкретний результат на виборах, то це буде десь 40%. А якщо ще додати до нього рейтинг Кличка, то вийде взагалі 53%.

2) Відсутність політиків, схожих за образом Порошенка. Найбільш схожим на Порошенка є Гриценко, який відмовився очолити його штаб. Проте Гриценко ніколи не був рейтинговим політиком, він може пошкодити рейтингу Порошенка лише за умов гарної розкрутки, на яку потрібні гроші та час. Кличко та Яценюк, які грали на схожому полі у виборах не братимуть участі, а Кличко взагалі підтримав Порошенка.

3) Конкуренти, точніше їх фактична відсутність. Тимошенко у порівнянні з Порошенком викликає враження старої набридливої бабці-істерички. Вона набридла всім не менше, ніж Янукович. Нові імена в кандидатах у президенти не відомі. Порошенко на фоні відомих імен дійсно виглядає новою фігурою. «Новизна» — це головний мотив голосування за Порошенка, поруч із «адекватністю», у плані чого у нього конкурентів нема.

Порошенко має навіть гарні шанси перемогти і на Півдні. На даний момент, за даними соціологічних досліджень, Порошенко не перемагає лише в 3 областях.

Максимальний рейтинг: 53%  Це на основі додавання теперішніх фактичних рейтингів Порошенка та Кличка. Все ж, більше цього він точно не набере.

Тимошенко: 4%

4% — це з огляду на те, що ця жінка дійсно майстер популізму і демагогії, проте це знаю не лише я, більшість уже знає. Вона належить і, що головне, асоціюється із старою системою (Порошенко у свою чергу у більшості не асоціюється).

Рейтинг Юлії Тимошенко по областях України

За даними СОЦІС, КМІС, Рейтинг, Ц.Разумкова

Для перемоги Тимошенко потрібно буде дискредитувати Порошенка, зробити це так, що люди будуть його боятися. Наскільки це реально покаже час, так як вона тільки цим і займатиметься. Але навряд чи це їй вдасться — скоріш лише своєму рейтингу нашкодить.

Максимальний рейтинг: 20%

Тігіпко: 1%

Якщо шанси Тимошенко я назвав чудом, то шанси Тигіпка навіть не знаю, як назвати.  У Тигіпка зараз надто багато конкурентів на його полі (Добкін, Бойко, Царьов, Симоненко), які розпорошуватимуть його електорат. Тим паче, що «синьо-білий» електорат зараз не такий уже і великий.

Рейтинг Тігіпка по областях України

За даними СОЦІС, КМІС, Рейтинг, Ц.Разумкова

Дуже спірні шанси Тигіпка вийти у другий тур, а про перемогу і не варто сподіватися — надто у нього великий рейтинг недовіри.

Тигіпко не зможе захопити весь електорат Януковича, а якщо це якимось дивом станеться, то цього також буде замало.

Максимальний рейтинг: 20% Симоненко та Добкін відберуть у Тигіпка голоси найбільш маргінальніших груп населення. Позиція партії щодо його кандидатури може завадити йому перемогти на Донбасі. Таким чином, найбільші шанси Тигіпка на Півдні, куди активно проникає зараз Порошенко.

Інших кандидатів я поки не розглядаю, так як не видно за рахунок чого вони сподіваються виграти ці вибори, проте якщо будуть якісь зміни в цьому плані, то це буде розглянуто в моєму наступному матеріалі. Скажу лише, що потенційно щось змінити можуть: Добкін, Ляшко та Гриценко.

Співвідношення «помаранчевих» та «біло-синіх»

Це співвідношення чисто умовне, я просто використовую стару термінологію. Тут відразу варто зазначити особливості. Це співвідношення зараз отримало суттєві зміщення, які викликані 3 чинниками:

1) подіями Євромайдану;

2) зникненням з політичної арени Януковича;

3) від’єднанням Криму.

Таким чином, відбулося зміщення у бік «помаранчевого» електорату, якого і до цього було більше.

Зараз це співвідношення на рівні 70%-30%. 30% — це той абсолютний максимум, який може отримати «біло-синій» кандидат на виборах. Цього може вистачити для виходу в другий тур, але не для загальної перемоги.

Рейтинг кандидатів у Президенти України 2014

За даними СОЦІС, КМІС, Рейтинг, Ц.Разумкова

Зменшенню «біло-синього» електорату сприяє і фактична ліквідація такого розподілу. Цей розподіл був створений у 2004-тому штучно. Проникнення Порошенка у Південні та Східні регіони свідчить про зникнення такого розподілу.

Плюс на Півдні та Сході буде цей рік нижча явка.

Явка на вибори 2014 за даними СОЦІС, КМІС, Рейтинг, Ц.Разумкова

За даними СОЦІС, КМІС, Рейтинг, Ц.Разумкова

Отже, Порошенку варто ще постаратися, щоб ці вибори не виграти.

Якщо він переможе, то цю перемогу можна буде вважати такою, що відбулася ще до початку його кампанії, без «жодного пострілу».

Якщо ні, то він дасть фору своєму кумові у тому, як швидко і ефективно розтрачувати свій рейтинг.


comments powered by HyperComments

Олександр Кириченко
2014-03-31 18:42:39
Вся інтрига зводиться до можливих непередбачуваних дій ЮВТ спрямованих на зрив самих виборів
Анастасия Иванова
2014-04-01 20:39:00
Я не верю в это. Подняли ему рейтинг, что б люди за него голосовали
Роман Кириченко
Роман Кириченко
2014-04-01 23:53:24
можливо дані опитувань і не зовсім достовірні, але насправді багато людей готові за нього голосувати...а от електорат Тимошенко зводиться до бабусь
Romantiv Romantiv
2014-04-02 14:50:34
я в шоці з чим боролись на те і напоролись, осанна Порошенку, при тому що він міністр уряду Янека, батько ПР, постійно при владі ще з Кучмівських часів(:cry:)
Roman Kyrychenko
2014-04-02 15:12:55
Така поки реальність. Головне, щоб після революції ми змінились, а не президент - то вже другорядне.
клава
2014-04-11 14:31:58
они занизили рейтинг Тигипко-