Про що варто пам’ятати молодим українцям? Двадцять порад і нагадувань від старшого покоління.

Богдан Гаврилишин на форумі ГенераціяUA

Аналітичний звіт за результатами Всеукраїнського молодіжного форуму Генерація UA

16 листопада 2013 року мало стати незвичайним для мене днем, адже сьогодні я мав відвідати Всеукраїнський молодіжний форум Генерація UA. Про сам хід форуму у нас уже був один матеріал, проте цей присвячений більше самому «ідейній начинці» заходу. Скажу відразу: з цим форумом я пов’язував багато планів і очікувань, проте далеко не всі з них справдилися. Форум відбувся у Київському міському будинку вчителя, що знаходиться на Володимирській, 57. Його структура була такою:

1 частина — виступи модераторів заходу, якими були Богдан Гаврилишин, Павло Шеремета та Олег Рибачук;

Олег Рибачук спілкується з учасниками Молодіжного форуму Генерація UA

Олег Рибачук багато уваги приділив безпосередньому спілкуванню з учасниками форуму

2 частина — робота в групах.

Свій матеріал я присвячу саме першій частині заходу, адже, на мою думку, ця частина була більш корисною і продуктивною для учасників, так як під час роботи у групах часто не вистачало конструктиву, та і часу було замало для того, щоб випрацювати щось із незнайомими до цього  моменту тобі людьми.

Отже, суть першої частини заходу полягала у спілкуванні учасників з вищезгаданими модераторами заходу. Варто сказати, що вони були підібрані дуже вдало: 3 години змістовної розмови подарували вони нам і цим самим надихнули мене на роздуми над їхніми словами. Я детально занотував їх промови і тепер спробую їх проаналізувати.

Коли я почав писати цей матеріал, я зіткнувся із проблемою: як і у якій формі найкраще передати цікаво той обсяг інформації, який я отримав на форумі. Я досить довгий час її аналізував (під час форуму я детально занотовував слова спікерів) і вирішив подати її у вигляді невеличких пам’яток. Адже і їх виступи були спрямовані на те, щоб стати дороговказом у майбутнє для молодого покоління українців. Отже, про що нам варто пам’ятати щоб сміливо іти у майбутнє?

Резюмуючи почуте

1. В України є величезний потенціал, у першу чергу це — величезний людський потенціал. Його не треба розуміти як щось окреме від нас. Це — ми.

2.  Необхідно міняти все. Це можна зробити і це зробить вже молода генерація українців, так як старше покоління не має бажання чи змоги це зробити. Нинішнє покоління можновладців уже не в стані щось реально змінювати, адже це люди, спотворені радянським досвідом. Янукович, як і вся вертикаль влади, — це минуле. Навіть саме поняття вертикалі влади — радянський рецидив.

3. Конкуренція у нас має неправильну орієнтацію. У нас «конкуренція у тому, хто як обіцяє», а не у тому, хто як робить. Ми ж маємо шукати «блакитні океани» — неконкурентну площину для своєї діяльності.

4. Наша система освіти деградує, проте це не має означати деградацію нашої молоді.

5. Не треба бути ізольованими від світу, необхідно вивчати досвід інших країн, аналізувати досвід державного будівництва. Проте ми не маємо копіювати цей досвід, так як ми не збираємося бути оператором чужої системи в Україні, ми маємо будувати свою систему, адже має бути гармонія системи і країни. Ми зараз не в таборі, тому є всі умови, щоб це робити.

6. «Думати поза рамками» — це головна запорука того, що молода генерація змінить Україну.

Богдан Гаврилишин під час виступу на Молодіжному форумі Генерація UA

Дороговказом у майбутнє, так само, як і його одноіменна книга, постарався для нас стати Богдан Гаврилишим

7. Головне для молодого покоління:

1) мріяти: без мрій немає ідей;

2) вірити: без віри ідеї не реалізуються.

8. Людина може все і тому треба пробувати робити все, бо не святі горщики ліплять.

9. Гроші — це щось болюче. Проте без них неможливо жити. Їх необхідно витрачати для чогось корисного, інакше — це «огидне багатство», багатство не для користі, яке може нас поневолити так само, як воно вже поневолило наших олігархів. Не треба гнатися за багатством: «Роби, що робиш — гроші прийдуть».

10. Головне під час роботи — мотивація. Треба дійсно працювати, а не сперечатися за лідерство.

11. Успішна у сучасному світі країна повинна мати 4 характеристики:

1) політичну свободу;

2) економічний добробут населення (немає бідних);

3) соціальну справедливість;

4) життя в гармонії з біосферою.

12. Ефективні країни не шукають своєї національної ідеї, вони просто працюють.

Павло Шеремета під час виступу на Всеукраїнському молодіжному форумі Генерація UA

Шеремета порадував емоційним виступом

13. В Україні має відбутися 3 трансформації:

1) Трансформація ментальності;

2) трансформація економіки;

3) політична трансформація.

14. Нам ніколи ще не було так гарно за останні 1000 років, як зараз. Зараз чарівний час. Нема таборів, війни, голоду. Отже, ми маємо просто більше працювати.

15. Лінь та гординя — дві речі, які нам постійно заважають. Ми вважаємо, що ми заслужили краще життя, проте майже нічого не зробили для цього. Просто ниємо замість того, щоб щось робити.

16. Наші вороги шліфують нас.

17. Нам притаманна смислова асиметрія: «Якщо ми чогось добились — то це наша праця, якщо хтось чогось добився — то йому повезло.» Ми не повинні так думати.

18. «Шукаєш роботу? — Створи її.»  Не треба ліниво чекати на те, коли за тобою підуть роботодавці, навіть якщо ти закінчив престижний вуз. Диплом має лише певне значення. Головне — знання та конкретні дії.

19. У сучасному світі важливо уміти інноваційно вирішувати проблеми, шаблонні рішення нічого не варті.

20. Успішні люди не знають слова «криза».

Висновок

Павло Шеремета та Богдан Гаврилишин дали поради молодим українцям

Наші спікери і яблука

Ми живемо в час, коли в наших смартфонах доступ до інформації більший, ніж в бібліотеці Конгресу США. В час, коли нівельовані соціальні стереотипи і ми можемо змінювати світ, а світ змінює нас. Такі форуми призвані народжувати ідеї, давати настрій старту, підтримати мислетворення у нової генерації, яка не лише була присутня в актовій залі Будинку вчителя, а що населяє сучасну Україну.

Символом форуму можна назвати яблука, які дарувалися спікерам заходу, так як за допомогою них найлегше можна виразити мету таких зустрічей. Якщо ти даєш іншому яблуко – у тебе його більше немає, а якщо ти даєш ідею – вона подвоюється.  За результат зібрання сподівалися отримати народження або висвітлення проектів ініціативної молоді,  в якійсь мірі це вийшло, принаймні обмін ідеями стався. Але зростання ідей в геометричній прогресії  сталося, скоріше, в голові кожного учасника завдяки виступам експертів і самої атмосфери заходу. Проведення таких заходів є елементом виховання молоді, яка через кілька років стане діючим теперішнім або є ним вже зараз. Тож, «мінімум ліні, мінімум гордині, максимум зусиль».

Сподіваємось на продовження ініціативи Генерації UA, впровадження запропонованих проектів і наочних результатів того, що витало у повітрі.

Дякуємо!


comments powered by HyperComments

Олександр
2013-11-21 00:43:44
Щира правда!
Са Chornyy
2013-11-21 00:52:58
Гарний конспект! Рекомендую прочитати 'Сингапурську історію' Лі Куан Ю, а також статті Олекси Підлуцького http://gazeta.dt.ua/SOCIETY/li_kuan_yu_lider,_yakiy_na_malenkomu_ostrovi_stvoriv_sobi_veliku_derzhavu.html
Роман Кириченко
Роман Кириченко
2013-11-21 10:52:20
Не повірите: Куана Лі перед форумом почав читати - жаль, часу зараз нема, щоб продовжити читати.
Роман Кириченко
Роман Кириченко
2013-11-21 10:54:03
Навіть статтю думав написати з досвіду Сінгапуру і Грузії