«Рух за реформи»: партія під прикриттям громадської організації

рух за реформи. білборд. гаразд, поки мовчимо

До місцевих виборів залишилося не так багато часу і політичні сили поволі починають готуватися до них.Якщо старі політичні проекти ще не заявили про свою присутність (в силу непотрібності – їх і так добре знають), то нові вже на всю силу піарять себе. При цьому застосовують все вишуканіші політтехнології. Особливо в цій справі встигло Громадське об‘єднання «Рух за реформи».

Ще весною ця організація встигла нашуміти своїми білбордами та листівками. При цьому вони не особливо сподобались столичній владі і достатньо оперативно зникли. Сподобатись вони апріорі не могли, адже рух чи не найактивніше критикує персону мера Віталія Кличка, малюючи просто апокаліптичну картину часу його правління з кримінальним безладом, повальною корупцією та високими цінами ЖКГ.

Перша сторінка коміксу "Місто страху - місто Кличко"

Перша сторінка коміксу «Місто страху — місто Кличко»

Меру і справді мало чим є пишатися, тому критикувати його дуже просто і популярно, тільки лінивий не робить цього. Нові політичні проекти в курсі цього, тому обігрують цю тему особливо активно. Але «Рух за реформи», очевидно, особливо ображений на мера, інакше важко пояснити настільки велику увагу цієї надзвичайно молодої (зареєстрована лише в травні цього року) громадської організації до Віталія Кличка, який критикується фактично на кожному сантиметрі друкованої продукції руху.

Дані про громадську організацію "Рух за реформи"

Дані про громадську організацію «Рух за реформи»

Але навряд чи зменшення рейтингу Кличка є метою надзвичайно активної кампанії руху. З цього не отримаєш ніяких дивідендів, окрім хіба що зайвої уваги правоохоронних органів.

Досить логічно, що кампанія розгортається з прицілом на осінні місцеві вибори, зокрема на вибори в Київську міську раду.

Організація, фактично, здійснює зараз однотемну виборчу кампанію, головним меседжем якої є «Місто Кличка – місто страху». При цьому очолюють організацію начебто нові обличчя: колишній адвокат Андрій Турій, який ще на початку весни в інтернеті шукав роботу, футболіст Сергій Рівний, президент аматорської футзальної команди «Манзана» та Володимир Нестеренко, який є замовником більшої частини друкованої продукції руху. До речі, про саму продукцію. Всю її друкує ООО «СПС»  — що це за компанія і чи існує вона реально так і не вдалося встановити.

турий резюме

Очевидно, що це резюме вже не актуальне

Здавалося, це ті самі довгоочікувані нові обличчя, яким набридла неспроможність столичної влади в управлінні містом і тепер вони готові взяти керування Києвом у свої незаплямовані руки.

Київський носоріг

Той самий «Київський носоріг»

Але від підозр їм не вдалося втекти. В першу чергу від фінансових. Звісно, компанія «Турій і партнери» могла бути достатньо успішною так само, як і клуб «Манзана», але не настільки, аби потім їх власники могли дозволити собі розмістити по всьому місту бігборди свого руху, надрукувати в хорошій якості комікси про Кличка та видавати цілу газету із дивною назвою «Київський носоріг». При цьому комікси і газети роздавалися майже на кожній станції метро і навряд чи молоді люди робили це безкоштовно.

Скоріш за все, спонсорами є ті особи чи політичні сили, яким вигідно «топити» рейтинг Кличка перед місцевими виборами. Але це вигідно фактично всім, крім самого Кличка.

Більш вірогідно, що організація просто розкручується на критиці Кличка і на місцевих виборах планує зайняти хоча б декілька місць в Київраді. Очевидно, що для цього має бути створена партія, адже громадська організація (а саме так позиціонує себе  «Рух за реформи» в ЗМІ) не може змагатися на виборах. Здається, «Руху» потрібно поспішати, бо до виборів не так уже й далеко. Але насправді партія вже давно створена. І очолюють її люди поцікавіше, ніж Турій, Рівний та Нестеренко.

Партія «РУХ ЗА РЕФОРМИ» зареєстрована ще в липні минулого року. І однакова назва з громадською організацією не є простим збігом обставин, адже місце їх офісу має одну і ту саму адресу – бульвар Лесі Українки 26.

Її офіційними очільниками є Думчев Сергій Олександрович, Погиба Олександр Павлович та Погиба Павло Павлович.

Дані про політичну партію "РУХ ЗА РЕФОРМИ"

Дані про політичну партію «РУХ ЗА РЕФОРМИ»

Сергій Думчев, відомий як власник двох банків, зокрема банку «Преміум», на минулих парламентських виборах балотувався під 20 номером по списку «Сильної України» Сергія Тигіпка.

Читайте також: Сергій Думчев: в Київраду на гроші «сімейних» банків?

Його вважають одним із спонсорів кампанії партії. Говорять, що в часи Януковича обидва його банка були так званими «конвертами». А ще Думчев є другом екс-генпрокурора Віталія Яреми, говорять, навіть його кумом. Взагалі, відомостей про Думчева досить мало, загадковий він персонаж. Але приціл на Київ він має досить помітний. Якщо зайти на його сторінку у Facebook, то можна побачити, що всі його пости зараз стосуються виключно київських проблем (починаючи від транспорту, закінчуючи падінням старих дерев) і критики київської влади. Очевидно, готується до виборів людина.

Записи на сторінці Думчева

Записи на сторінці Думчева

 

Не менш цікавим персонажем є Павло Погиба. Як це не дивно, він є одним з акціонерів банку «Преміум». Також він є засновникам «АБ Інвестиції і розвиток».Ця компанія відома тим, що у 2008 році отримала для забудови територію центрального гастроному на розі Хрещатика і вулиці Богдана Хмельницького, але нічого толкового з цією будівлею компанія зробити так і не змогла.

Центральний гастроном

Центральний гастроном

Щодо політичної кар’єри, то Погиба, так само як і його брат, відомий як депутат місцевої ради від «Нашої України» (ще при Ющенку). При цьому Павло був депутатом Київради, а Олександр – лише Солом’янської районної.

Власне, це єдине, що вдалося знайти про політичні смаки Погиб.

Цікаво, що Турій, Рівний, Нестеренко, Думчев та Погиба є друзями у  Facebook. Напевне, співпадіння назв їх організацій та адрес офісів не є простим збігом обставин.

Поки перші троє забезпечують підтримку руху, інші готуються восени отримувати дивіденди від кампанії. Турій та компанія існують, фактично, тільки для ЗМІ (очільник громадської організації встиг уже завести свій блог на ТСН), тоді як на бігбордах та інших агітматеріалах присутня лише назва організації. Цікаво, що ніде не вказується, чим є «Рух за реформи» — партією чи громадською організацією. Власне, більшості виборців все одно. І політичні пройдисвіти, прикрившись ширмою громадської організації та «нових облич» можуть на хвилі невдоволення Кличком восени пройти до Київради. І ясна річ, не для того, щоб боротися з дерибаном та корупцією.

Продовження розслідування: Сергій Думчев: в Київраду на гроші «сімейних» банків?


comments powered by HyperComments

Anton True (Одна правда)
2015-07-03 11:02:21
Прошу автора статьи связаться со мной aa0003aa@gmail.com
АВ
2015-07-09 13:05:45
На Ереванской 14 появился очередной МАФ-море пива,в 20-м номере школа,а 14 номере ПТУ,МОРЕ УЖЕ ПЕРЕЛИВАЕТСЯ В ОКЕАН,может Вы остановите этот перелив,а то районная администрция во главе со ШКУРО не видит и не слышит,что творится на улицах киева
Эльвира Андрущенко
2015-07-14 16:01:42
Громадська організація "Рух за реформи" на відміну від злочинної влади боксера-тітушки встигла ь столичній АКТИВНО розкритикувати персонунон-грата мера Віталія Кличка, малюючи РЕАЛІСТИЧНІ картини майбутнього правління з кримінальним безладом, повальною корупцією та високими цінами ЖКГ, подорожчання громадського транспорта. Далі - буде гірше! Він та його коханець Павло Розенка - нехай йдуть до своєї ЛГБД-спільноти-однодумців. Люди вже втомилися від цих пик!
Я
2015-07-15 10:49:39
И не стыдно за этих КЛОУНОВ агитировать
Ангелина Олексийчук
2015-07-23 10:00:23
знаете, я не пойму , что у них не так. я конечно никого не защищаю, но все таки - у нгих вполне прозрачная и понятная программа деятельности, четкие намерения и действия,Что вдруг за претензии? "Тонешь сам - топи другого"???
Равиль
2015-07-24 13:22:15
Потрібно бити на сполох, адже спивається молодь
Равиль
2015-07-24 13:27:14
Громадські активісти з "Руху за реформи" не "малюють" апокаліптичну картину часу перебування мера Віталія Кличка, а гідно та доступним чином продемонстрували громадськості його плідну "роботу": його імітацію боротьби з кримінальним безладом, повальну корупцію та високі ціни на послуги ЖКГ...
Равиль
2015-07-24 13:28:36
Согласна с вами! Куда этому Кличко идти на второй срок? Мало награбили? Что жадный слишком стал при власти ?
Равиль
2015-07-24 13:29:56
Гражданские активисты ПРОСТЫМ людям помогли РАСКРЫТЬ ГАЗА и дать возможность разобраться с этими ворами в законе! Сколько можно Киев дерибанить?
федор
2015-07-28 20:39:00
а ты знаешь.кто такой думчев или эти два братца в рухе за реформы? самые настоящие ворюги и грабители,а ты Кличко парафиниш. Купили, так сиди молча и жри свою гречку
dakine
2015-08-08 16:47:12
Их символ (носорог, в верхней части которого 3 звездочки) очень напоминает символ республиканской партии США, у которых слон, развернутый в ту же сторону и с теми же 3-мя звездочками. Совпадение ?
Kwasa Son
2015-08-11 09:13:17
Это очередная псевдо партия с мыльными обещаниями, выходцы с обнальных контор решили с помощью народа восстановить свое состояние. Партия построена на спизженых деньгах для спизживания, все эти фальшивые затеи — мы поможем Вам закрыть стройку и не дать.. это все популизм дешевый, чтобы набрать балы, а о народе потом они очень быстро забудут, понабирали себе мальчиков с обнальных контор (Владислав Сова и др) в белых рубашечках выступают, а у самих руки по локти в крови, Вадим Якимец — аморальная сволочь. Партия Реформы за прядок — это Партия Регионов, которая решила под другими именами зайти в парламент
Helen Smelova
2015-08-12 22:43:25
И кто,по вашему мнению,заслуживает доверие народа,у кого есть конкретный план действий и кто не боится говорить о нынешней власти правду?Кто?Покажите мне этих ,,неклоунов,,))!!!А вы знаете,что активисты,,РЗР,, каждые выходные устраивают праздники детям(бескорыстно между прочим,ведь дети не голосуют!),наводят чистоту в парках Киева,приводят в порядок детские площадки,помогают социально незащищенным людям и устраивают спортивно-игровые соревнования(кстати ,в отличии от мэра-спортсмена)!!!И это по вашему клоуны???Тогда мы хотим жить и видеть их на арене!!!)))
Melody Mels
2015-08-20 18:01:17
Работала на эту партию. Разносила газеты. Партия умеет ТОЛЬКО обещать! Не более! К своим работникам они не справедливы - обещают зар. плату в один день, выдают в другой. По Поводу моей работы - 4 недели обещали выдать ключи от ящиков и домофонов и так и не выдали. Позвонили и сказали, типа мы не выполняем свою работу, хоть мы и выполняли. Разносили 1.400 газет по ящикам за 700 грн. Вывод - партия только и умеет обещать, не более.
Людмила Медовая
2015-08-29 10:43:01
Федя, ты че у нас и следствие и суд, уже приговор огласил. Молодец???
Gilmorry
2015-09-02 20:07:40
К сожалению они все это делают для завоевания голосов в свою пользу, как только выборы пройдут о нас вскоре забудут. Радует только одно пока эта команда конкурирует с командой Кличка нам хоть что-то перепадет в виде отремонтированных площадок и подъездов, поэтому как только видите представителей одной или другой партии просите побольше. Меня забавляет и радует их конкуренция. Вы бы знали что творится в самих организациях: "делайте что хотите но не дайте другим установить почтовые ящики раньше нас, если видите чужую агитацию срывайте, как только мы что-то сделаем сразу обойдите всех жильцов и скажите что это мы сделали". Агитировать не стыдно потому как платят, но надеюсь у людей есть мозги чтоб не голосовать только за новые ящики и лампочки в подъезде, потому что это типичный "подкуп бабушек гречкой" только в другом виде и не бабушек.
Сергій Думчев: в Київраду на гроші «сімейних» банків?UATOP.info | UATOP.info
2015-09-10 22:25:49
[…] зазначалося у нашому минулому …, їх реальний […]
Алексей Шмаков
2015-10-04 18:50:49
ООО " СПС" г.Киев, ул. Северо- Сырецкая,3
Василий Теркин
2015-10-12 21:52:00
ангелина ты просто тупая курица
Василий Теркин
2015-10-12 21:53:23
хотел сказать проплаченная курица, если тебе не понятно что у них не так, понятная ты наша дура