Щось у цій країні смердить

ннннн

Останнього місяця з друзями та знайомими обговорював так званий Євромайдан. Міф про те, що це не революція зрозумілий усім. Але такі питання як «хто там стоїть?», «чому вони не працюють вдень?», «чому в центрі Києва смердить?», і власне, «ЧОМУ вони там стоять?» залишились для нас не зовсім зрозумілими.

Щоб якось прояснити для себе ситуацію я озброївся парасолькою і вирушив за маршрутом «Контрактова площа — Андріївський узвіз — Михайлівська площа — майдан Незалежності». Перші два пункти у моєму списку справили на мене не таке яскраве враження у порівнянні з двома останніми.

Михайлівська площа

CxsbuybMIOM

Одне з моїх улюблених місць у Києві. Тут завжди гарно і в неперервний дощ, і в шалену спеку. Але нині, коли в країні «етакая сітуація», то на площі стоїть декілька наметів, сформованих по колу, де в центрі двоє-троє безхатченків підтримують вогнище в діжці від якої тхне, живуть там, як на мене, перебуваючи там вдень і вночі. Якщо чесно, то ці поборники за українську мову, певне, не такою її уявляють, яка вона є насправді.

Напис: «ЗОНА ВІЛЬНА ВІД МУСОРа» мене не здивував, радше обурив. І ще.. можливо мені хтось пояснить до чого там майорять прапори Німеччини, Польщі, Великобританії?Поряд, у моєму не менш улюбленому скверику, розташувались ще палатки, з різними написами на стенді. Найбільше мене схвилював напис: «Ми – за майбутнє наших дітей». Це круто! Я також за майбутнє своїх дітей (щоправда вони ще не народились, але це так, наперед). І що? Ну ок. Багато хто за наше (скажімо, для США я ще дитина) майбутнє. Саме тому ви стоїте мерзнете у скверику день і ніч? Знаєте, якось не дуже переконливо, що воно стане кращим саме від цього. Упевнений на сто відсотків, що якщо Янукович і піде з «престолу», то їхнє майбутнє від цього мало чим покращиться!

Цигарки для охорони та чому Майдан не Запорізька Січ

Захотілося цю тему виділити окремо. Як на мене, то це жахлива пропаганда куріння. І тут не варто починати, що козаки теж курили. А майдан, мов Запорізька Січ, сформований по колу. Ні! Не такий Майдан. Він зовсім не схожий на Запорізьку Січ. Хто це вигадав? Сядьте та почитайте історію України, поїдьте у Запоріжжя, подивіться, подумайте, а потім вже робіть висновки. З такою ж упевненістю я можу сказати, що на кожному кроці нас оточує фалічна культура, вказуючи на стовпи, високі будинки, видовжені вгору урни і т.д.

Майдан Незалежності

QfSBtnS3lG0Людей нині на майдані не дуже. Але десь сотні дві нарахувати можна (і то, якщо добре рахувати, тобто і працівників Макдональсу теж :)). Хто ж там стоїть? Безхатченки та «проплачені ідейники» від опозиційних партій. Якщо чесно, то перших більше. Сьогодні декілька з них були не зовсім тверезими, але «охоронці майдану» на це не зважали, все ж як не крути, а «свої». Черга за їжею, тобто за консистенцію, яка має вигляд першої страви, була з чоловік так двадцять; страву наливають у великі пластмасові стакани і подають кожному, хто вистояв у черзі, робить це одна червонолиця пані (має вигляд безхатченка, який любить пригорнутись до пляшки), з такою гримасою на обличчі, що я чимскоріш розвернувся і пішов далі. Я гадав, що від того, що на майдані безкоштовна їжа – сусідній Макдональс від цього страждає, тепер з упевненістю готовий відповісти, що якщо він і постраждав, то на дуже мізерну суму, і то навряд чи, а якщо і так, то не через те, що на Євромадані годують безкоштовно.

RU1YYuzKXyU

Врешті-решт я дав собі відповідь на питання, які мене турбували.
Хто там стоїть? Безхатченки, тобто ті, хто не має постійної роботи та житла, а також «проплачені ідейники», які, власне, своїм стоянням і заробляють на життя. Не буду стверджувати, що там немає інших категорій. Але сьогодні наймасовішими були дві мною вказаних.

Чому вони не працюють вдень? Думаю, що перші до цього звикли, а інші, як я вказав, цим і заробляють, така вже в них робота.

Чому в центрі Києва смердить? Бач у двадцять першому столітті потрібно палити вогнище у смердючих діжка, щоб приготувати їжу та обігрітись. Тільки чому від цього мають страждати мешканці міста Києва? Ось на це питання відповіді не можу дати.

ЧОМУ вони там стоять? Це стало зрозуміло після відповіді на три попередні питання. Одним гроші, а іншим притулок та їжа. Чому б ні? Я тільки за, лишень би там не смерділо і вони не перешкоджали вільному пересуванню людей у будь-який час.

В результаті.. не задоволений прогулянкою я поїхав додому. Зайшов у метро і зрозумів, що від мене смердить Євромайданом. Зніяковів, бо тим, хто їхав зі мною довелось це нюхати теж. Стало прикро, що те свято Євромайдану, яке було раніше – зникло. Коли перші два тижні я активно брав участь у протесті було набагато холодніше, а без цих «обігрівів» якось обходились. Я вкрай засмучений, що Євромайдан залишиться у моїх спогадах, як смердюча акція протесту, а не боротьба за високі цінності, ідеали та справедливість.

 


comments powered by HyperComments