Святослав Вакарчук: «Я готовий іти і стояти до кінця»

Святослав Вакарчук провів зустріч із студентамиу актовому залі КПІ

Лідер відомого українського рок-гурту «Океан Ельзи»  провів лекцію в Актовому залі КПІ. Її тематика стосувалася в основному подій  в Україні останніх трьох місяців, ролі Майдану в Україні та світі , а також важливості дій самих студентів у відбудові  держави. Святослав Вакарчук також охоче відповів на всі запитання, поставлені безпосередньо студентами.

Відомий раніше своїми  патріотично-налаштованими виступами, а також активною громадянською  діяльністю,  кумир мільйонів ( й не тільки  в межах України) раптовою звісткою про проведення лекції для  студентів створив справжній фурор серед молоді Києва. Адже в Актовому залі КПІ ( в якому, до речі, рівно 18 років тому відбувся дебют молодого музиканта на київській сцені)  зібралося більше тисячі слухачів, і так звана лекція тривала  не традиційні півтора,  а цілих три години.

Розпочав зустріч Святослав Вакарчук  спогадами про своє дитинство, особливо про той переломний момент, коли він вперше побував за кордоном. «Тоді я  справді усвідомив , що є світ, у якому кожна людина є вільною. Й дав собі обіцянку, що ніколи не буду невільною людиною. За двадцять три роки я жодного разу не зраджував цьому принципу. Адже найбільший фактор, який робить людину успішною – це відчуття свободи», — згадує музикант.

Загалом тема свободи червоною ниткою проходила  крізь цілу лекцію, й він неодноразово повертався до неї, згадуючи і про здобуття Незалежності, і про фактори, якими керувалися люди, розпочинаючи Революцію, і про особливості українського менталітету.
Причини  краху держави Святослав Вакарчук вбачає ще в 1991 році: «Всі цього чекали, але сприймали як належне. Україна отримала незалежність авансом. Й політики, яких ми вибрали, не отримали від нас конкретних вказівок. Жоден президент чи депутат не розумів, що за ним стоїть країна. А зараз настав унікальний момент, коли ми можемо щось змінити».

Святослав Вакарчук поділився  і своїм баченням плану, якого повинен дотримуватися уряд. На його думку, в країні сьогодні достатньо лишень трьох людей: одна буде садити всіх, друга —  знімати всі регуляції, правила й приймати  непопулярні реформи, які сам музикант охарактеризував як «засунути руки по лікті в лайно», і третя людина, яка буде прикривати першу і другу. Порадував студентів Вакарчук і своїми імпровізованими п’ятьма порадами  для уряду, до якого ввійшли і приведення  в готовність  всієї бойової структури, і відмова від квотного принципу поділу державних посад, і налагодження дипломатичної роботи МЗС в світі, і переговори з міжнародними фондовими організаціями,   а також соціально-культурне «зшиття» країни.

Велику увагу приділив музикант інтерпретації  поняття «нація» на українській площині. На його думку, є моменти, коли нація повинна стояти до кінця. Тоді весь світ буде нам допомагати, бо він поважає сильних. Сьогодні ж українці мають  безліч проблем:  низький інтелектуальний рівень нації,  байдужість суспільства, і, звичайно, любов до корупції.

«На сьогодні багато дискусій — в фейсбуці, на кухні, на вулиці — чи поможе нам хтось, чи ні, чи відступить, чи не відступить. Все залежить від нас — від тих, хто сидить в цьому залі, від мене, від людей, які ходять по вулиці. Все залежить тільки від того — наскільки ми з вами готові захищати нашу свободу — власну свободу вибору і свободу своєї країни, в якій ми з вами сьогодні живемо і яку ми з вами разом згодилися називати своєю Батьківщиною.

(…)Я готовий сьогодні будь-що робити. Те, що треба. Я людина свідома й повністю розумію ситуацію.  Про всяк випадок я вже знайшов свій військовий квиток. Я готовий іти і стояти до кінця. Думаю, ви думаєте те саме. Слава Україні!»


comments powered by HyperComments