Трагедія російської культури

6f0ddaa73f

Україна вже давно звикла жити в умовах інформаційної війни. Ще декілька місяців тому спосіб подання інформації про Майдан російськими ньюзмейкерами викликало здивування та  обурення. І якщо сьогодні продажність  журналістів сприймається  вже як належне, факт підтримки дій Путіна російською елітою все ще  продовжує дивувати.  Чому діячі культури підтримують  анексію Криму, а на книжкових полицях періодично з’являються видання   про «неонацистів та Новоросію»? Чому «цвіт» російської нації  стає  гвинтиком в  масштабному путінському  механізмі,   а на телеекранах з’являються документальні стрічки про кризу Заходу? Відповідь, мабуть, криється в самому суспільстві, в його менталітеті та сформованому вікам агресорському  стержні. Важко сказати, коли  зупиниться ця всеохоплююча лихоманка. Тим не менше факт залишається фактом:  в російську культуру продовжує прокрадатися епідемія  брехні.

Читайте також: Пропаща нація

Згадати хоча  б кінострічку режисера Олега Джураєва про події на Сході України, яка вийде в прокат вже  в листопаді цього року. Головні герої короткометражного фільму  —  кореспонденти, які роблять репортажі про Україну під час військових дій. За сюжетом  мелодрами, так звані «каратели» та американські військові беруть журналістів у заручники, яких намагаються врятувати шляхетні «беркутівці» та  народні ополченці. І якщо те, що у стрічці знялися герої «мильних опер» не викликає здивування, то факт підтримки дій Путіна народними артистами, науковцями, режисерами, акторами, художниками, яка вилилася  в листі, опублікованому на сайті Міністерства Культури Російської Федерації,  дивує та викликає  відверте співчуття.

— Синдром безумства, як бактерія іноді проникає у світлі уми, —  зауважує український актор Богдан Козак. — Зовсім не дивуюся шовіністичному угару діячів російського мистецтва, хоча серед них є й люди, які не згодні з політикою свого президента. Але що ж зробиш? Немає зараз великої російської культури – Толстого, Тургенєва. Немає Сахарова, Солженіцина, хоча останній теж пропонував «обустроить Россию» з Україною в якості її складової частини. Очевидно, що нас це може тільки обурювати. Але як християнину мені їх тільки жаль.

Жаль стає не тільки «цвіту» російської нації, а й самого народу, духовний розвиток якого неможливий без ґрунтовної діяльності еліти. Тому не варто дивуватися росіянам, яким  не вистачає  сили, щоб не піддатися пропаганді, та  моральності, щоб  не підтримувати агресію Путіна, якщо  й самі «сильні світу» Росії не спроможні на це.

 


comments powered by HyperComments