Україна звинувачує Росію у наданні додаткових військ і артилерії на допомогу сепаратистам

UKRAINE-master675

У настільки очевидному процесі руйнації  в Східній Україні українська влада звинуватила в понеділок  Росію, зокрема  у повторному відправленні солдатів регулярної армії в Україну, що підтримували проросійських сепаратистів, які програють бій.

Близько 700 солдатів  перетнули західний російський кордон в засніжену зону бойових дій у Східній Україні. Національна Служба Безпеки та Рада Оборони  України повідомили у викладі про те, що перевірити вище зазначене було практично неможливо.

«Вони прийшли з широким спектром важкої зброї», -сказав прем’єр – міністр Арсеній Яценюк журналістам у столиці – Києві. Спецслужби країни «засвідчують, що бійці та обладнання вводиться Росією»,- додав він. Офіцери, інша артилерія та зенітні системи, як зазначалося, перетнули кордон.

«Подібні речі не можуть бути придбані на базарі у Донецьку або Російській Федерації, — додав пан Яценюк. Вони можуть постачатися тільки із запасів Міністерства оборони Російської Федерації.»

Звинувачення супроводжувалося висхідними нарощуванням, кривавим хаосом, тривогою, навіть за мірками Східної України.

Частково вигнані минулого тижня українські війська з руїн головного терміналу донецького аеропорту  контратакували з танками в минулі вихідні і стверджували, що захопили всі втрачені позиції.

Щонайменше чотирьох українських солдатів було вбито, десятки отримали поранення під час бойових дій. Правозахисні групи в Донецьку розслідують повідомлення про те, що близько 10 цивільних осіб були вбиті випадковими снарядами.

Поза  безпосередньою зоною конфліктів, а саме поза будівлею суду в Харкові був вибух. В останній низці політично забарвлених вибухіву Східній Україні, які влада назвала терористичними актами, 12 поранених і є вбиті.

Бомби вибухнули в центрах, де добровольці збирають товари для армії, в барах, відвідуваних активістами, які підтримують уряд і поза лікарнями України, що піклуються про поранених солдатів.

У неділю, незрозумілі вибухи знищили дев’ять припаркованих автомобілів у районі Києва.

В понеділок Міністерство закордонних справ Росії звинуватило Україну, зробивши при цьому лицемірну пропозицію відновити режим припинення вогню на час переговорів станом на  5 вересня. Міністерство вважає, що влада в Києві вперше ігнорує мирні увертюри в листі від президента Володимира Путіна, який був надісланий наприкінці минулого тижня. Президент України Петро Порошенко запропонував негайно підтвердити прихильність припиненню вогню на сході. «Україна готова підписати угоду про припинення вогню, якщо сторони дотримуватися мінських домовленостей», — зазначив він, звертаючись до переговорів в Білорусі, які призвели до припинення вогню. «Україна хоче миру».

Обидві сторони в конфлікті визнають, що те, за що вони зараз борються, головним чином, пошарпані і потворні – руїни аеропорту, є символічною, значеннєвою позначкою.

Для українців, аеропорт формує  плацдарм армії в бунтівній столиці, Донецьк, ілюструє жителям, що цей сепаратистський регіон ніколи не буде дійсно життєздатнимта незалежним.

Для Росії, постійні зусилля захопити ці руїни мають на меті по суті теж саме: визначити стан України як постійної невизначеності, в якій вона буде жити до того часу, доки не будуть рахуватись з  інтересами Росії. Міністерство закордонних справ Росії виступило із заявою, кажучи, що в минулі вихідні Україна повинна була добровільно здати аеропорт для сепаратистського контролю.

На зустрічі європейських міністрів закордонних справ у понеділок було вирішено залишити економічні санкції проти Росії незмінними, незважаючи на пропозиції стосовно внутрішньої політики Європейського Союзу. Крім того, просочилась інформація на минулому тижні, що європейські країни  повинні прагнути до відродження співпраці з Росією.

Бійці з Донецької Народної Республіки, одна з сепаратистських сил, захопила контроль над злітно-посадковою смугою та руліжними доріжками останнього тижня. Згідно з  українськими поясненнями  саме в той час, коли будівлі терміналу були налаштовані на гірше, до бойових дій. Проросійські групи контролювали другий поверх і головне відділення терміналу, тоді як українські війська тримали в обороні нижні поверхи та тунелі доступу. Сходи і навіть отвори в підлозі слугували  лінією фронту.

В танковому штурмі в неділю, армія України заявила, що вигнала сепаратистів з злітно-посадкової смуги, що дозволило армії  перемістити нові сили в термінал і евакуювати поранених.

Цей успіх незабаром привів до такого розвороту. Українські та сепаратистські влади повідомили в понеділок, що сепаратисти осіли на другому поверсі. В результаті вибуху, поранених і вбитих українців загинула невідома кількість.

Юрій Бірюков, радник пана Порошенка, пише у Facebook: «уламки впали  на бойовиків», тому «є багато поранених».

Незважаючи наукраїнські претензії, не було ніяких ознак того, що в понеділок, новоприбулі російські війська були залучені до битві в аеропорту.

Джерело: New York Times


comments powered by HyperComments