Велосипед на вулицях міста — ознака високого рівня життя

велосипед доріжка

Велосипед та велосипедисти є одним із показників розвитку країни. Чим їх більше на вулицях міста, тим комфортніше воно для проживання і має вищий рівень життя.

 

 

 

Якщо комусь із вас вдасться побувати у Мюнхені, то ви, прогулюючись містом, обов`язково помітите величезну кількість велосипедів на узбіччі, вони там стоять під кожним деревом. І це в країні, яка є одним із лідерів за ВВП на душу населення! У місті, що славиться автомобілевиробництвом! Невже, ніхто з цих людей не може собі дозволити автомобіль? Можуть, живуть німці не бідно. Але чомусь у Мюнхені нема заторів, нема купи автомобілів, лише на кожній вулиці велодоріжка і купа «гонщиків» на ній.

Німці живуть краще від українців, бо піднялися на вищий від нас рівень свідомості, рівень екологічної свідомості. Маючи дуже гарні заробітки, вони не прагнуть хизуватися своїми дорогими тачками, як це часто буває у нас. Вони думають про те місце, де живуть. А жити вони хочуть комфортно. Саме це бажання пересадило їх на велосипед.

Жити екологічно чисто – це комфортно. Жити у місті з мінімумом автомобілів – це комфортно. Автомобіль – у більшості міжміський транспорт, транспорт для далеких перевезень.

Автотранспорт давно став засобом престижу, показником багатства, а не просто засобом пересування, проте як засіб пересування, особливо в масштабах міста, він має купу недоліків. Він некомфортний, бо створює затори і вимагає місце для парковки, точніше багато місця. Як наслідок, він забирає життєвий простір у містян.

Інша справа — велосипед. Він малий за розміром, функціональний, потребує дуже мало витрат. Так, і не будемо забувати про користь для здоров`я.

Дуже гарно демонструє просторові переваги велосипеду ця картинка.

простір, що займає велосипед автомобіль та автобус

Простір, що займають велосипеди, автомобілі та автобус з однаковою кількістю людей

Але про ці переваги мало що знають українці, точніше, роблять вигляд, що не знають. Тому вони і далі продовжують старанно збирати гроші, аби купити собі авто, в той час, як воно не забезпечить реальним комфортом власника.

Інші ж скажуть, що для велосипедів у містах країни нема відповідної інфраструктури (ага, а для автомобілів прямо її так всім вистачає, особливо парковок). І тут дуже помиляться.

Справа в тому, що інфраструктура не може будуватися під те, чого нема. Простіше кажучи, якщо нема великої кількості велосипедистів, то і не буде створюватися велодоріжок та велопарковок для них. Так само і не буде зручних сервісів оренди велосипедів, так як це успішно функціонує в Європі.

Але що тут говорити про Європу та їх велоінфраструктуру. Давайте поглянемо в історію, в історію автотраспорту.

Не завжди автомобіль домінував як вид транспорту, відповідно до цього, не завжди транспортна інфраструктура орієнтувалася на авто.

На початку ХХ століття, коли автомобіль лише з`явився на вулицях міста, дуже часто можна було побачити ось таку сюрреалістичну картину.

автомобіль на вулиці початок ХХ століття детройт

Початок ХХ століття. Автомобілі на вулицях США

На ній ви можете побачити, як співіснував автотранспорт з пішоходами у ті часи, коли ще не домінував на дорогах.

Справа радикально змінилася з часом.

Цей приклад свідчить про те, що велосипед почне домінувати у місті не тоді, коли створять для нього всі умови, а тоді, коли всі пересядуть на нього і міська влада просто буде змушена планувати міський простір під потреби велосипедистів.

Зараз ситуація така, що хоч і більшість українців уміють користуватися велосипедом, проте розглядають його як засіб проведення активного дозвілля, а не як транспорт.

Але не це головна причина того, що ми нескоро побачимо купу велосипедистів на вулицях своїх міст. Цією причиною є бідність. Бідність, яка диктує нам свої антиекологічні цінності. Лише коли українці перестануть думати про те, як вижити, вони задумаються над комфортом життєвого простору у своїх містах, над тим, як його покращити і, можливо, пересядуть на велосипед.

Читайте також: ВІДСТАВАННЯ або де больова точка нашого економічного розвитку?

Звісно, така сумна ситуація не заважає окремим містам розвивати велоінфраструкту (наприклад, Львову), навіть розбудовувати велокомунікації, проте вони приречені на простоювання, поки їх не заповнять велосипедисти.

карта велосипедних доріжок львова

Карта велосипедних доріжок Львова

Можна сказати сміливо: якщо я прокинуся одного ранку і побачу на вулицях свого міста велику кількість велосипедистів, то можна робити висновок, що рівень життя українців досяг європейського рівня.


comments powered by HyperComments